Kek me kos - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Ky kek me kos është i domosdoshme, jo vetëm që është i mirë, me pak sheqer dhe e mbushur me lëndë ushqyese, por është gjithashtu i lirë dhe shumë i lehtë për tu bërë

kek me kos
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time30 minsTotal Time40 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Kek me kos - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë bashkoni vezët, sheqerin dhe trazojini mirë. Shtoni niseshte dhe vazhdoni trazimin. Shtoni sodë dhe gjalpin. Përziejini mirë.

2
Kek me kos - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni vajin, kosin dhe trazojeni përsëri. Merrni një tavë dhe vendosni masën që përgatitëm.

3
Kek me kos - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendoseni në furrë për 30 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Pasi të jetë pjekur torta, shtoni sheqerin pluhur mbi të dhe pak çokollatë të shkrirë.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Kek me kos - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë bashkoni vezët, sheqerin dhe trazojini mirë. Shtoni niseshte dhe vazhdoni trazimin. Shtoni sodë dhe gjalpin. Përziejini mirë.

2
Kek me kos - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni vajin, kosin dhe trazojeni përsëri. Merrni një tavë dhe vendosni masën që përgatitëm.

3
Kek me kos - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendoseni në furrë për 30 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Pasi të jetë pjekur torta, shtoni sheqerin pluhur mbi të dhe pak çokollatë të shkrirë.

Kek me kos