Rizoto me kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Rizoto me kerpudha kaq e shpejte dhe me shume arome te mire.

Rizoto me kerpudha
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time20 minsTotal Time35 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Rizoto me kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan, skuqni gjalpin dhe qepën e grirë. Përziejini mirë dhe shtoni orizin. Pas 3 minutash shtoni lëng perimesh dhe disa speca.

2
Rizoto me kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni kërpudha. Përziejeni mirë dhe shtoni disa majdanoz. Shtoni një paketë tjetër të gjalpit.

3
Rizoto me kerpudha

Grini mbi djathin "Grana". Përziejeni përsëri. Në fund shërbejeni të ngrohtë në një pjatë dhe sipër vendosni degën e rozmarinës.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Rizoto me kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan, skuqni gjalpin dhe qepën e grirë. Përziejini mirë dhe shtoni orizin. Pas 3 minutash shtoni lëng perimesh dhe disa speca.

2
Rizoto me kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni kërpudha. Përziejeni mirë dhe shtoni disa majdanoz. Shtoni një paketë tjetër të gjalpit.

3
Rizoto me kerpudha

Grini mbi djathin "Grana". Përziejeni përsëri. Në fund shërbejeni të ngrohtë në një pjatë dhe sipër vendosni degën e rozmarinës.

Rizoto me kerpudha