Krepa - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Krepat jane nje ushqim aq i preferuar saqe tashme shohim dhe stenda te cilat i gatuajne. Po ju jap disa ide mbi mbushjet si krem djathi i ëmbël dhe qershia, nutella dhe banane dhe recelin e portokallit.

Krepa
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Pergatitja
Pergatitja
1
Krepa - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni qumështin me miell të situr në një tas mesatar. Lëvizni për të përzier të gjithë miellin. Shtoni sheqer, shtoni gjalpin e shkrire, nëse përdorni, dhe kripë. Shtoni vezët e rrahura dhe tundni derisa të kombinohet brumi.

2
Krepa - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Qëllimi eshte qe duhet të ngjajë me nje krem të lirshëm. Nëse bëni krep, të njëjtën ditë, lërini të pushojnë në frigorifer për 30 minuta. Lyeni me pak gjalp nje tigan, do te ishte perfekt nese do te kishit tigan krepash. Hidheni brumin dhe lereni 1 Minut nga njera ane dhe 1Minut nga ana tjeter.

Ingredients

Pergatitja

Directions

Pergatitja
1
Krepa - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni qumështin me miell të situr në një tas mesatar. Lëvizni për të përzier të gjithë miellin. Shtoni sheqer, shtoni gjalpin e shkrire, nëse përdorni, dhe kripë. Shtoni vezët e rrahura dhe tundni derisa të kombinohet brumi.

2
Krepa - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Qëllimi eshte qe duhet të ngjajë me nje krem të lirshëm. Nëse bëni krep, të njëjtën ditë, lërini të pushojnë në frigorifer për 30 minuta. Lyeni me pak gjalp nje tigan, do te ishte perfekt nese do te kishit tigan krepash. Hidheni brumin dhe lereni 1 Minut nga njera ane dhe 1Minut nga ana tjeter.

Krepa