Fërgesë me speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kemi zgjedhur recetën fërgesë me speca. Për ruajtjen e përbërësve të rëndësishëm specat janë më mirë të freskëta por dhe receta që ne do të përgatitim specat i ruajnë vlerat ushqimore.

Fërgesë me speca
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Fërgesë me speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi i lajmë specat, i fshijmë dhe i presim ne copa. Me pas i hedhim ne tigan me pak vaj, hudher dhe kripe.

2
Fërgesë me speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Me pas shtojme domatet e grira dhe i leme te skuqen. Shtojme gjizën, piperin, majdanoz,, vaj ulliri, specin e kuq (nese e preferoni) dhe e trazojmë që masa të bëhet e njëtrajtësheme.

3
Fërgesë me speca

Mund ta vendosni ne furre per disa minuta ose ta konsumoni ashtu direkt nga tigani.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Fërgesë me speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi i lajmë specat, i fshijmë dhe i presim ne copa. Me pas i hedhim ne tigan me pak vaj, hudher dhe kripe.

2
Fërgesë me speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Me pas shtojme domatet e grira dhe i leme te skuqen. Shtojme gjizën, piperin, majdanoz,, vaj ulliri, specin e kuq (nese e preferoni) dhe e trazojmë që masa të bëhet e njëtrajtësheme.

3
Fërgesë me speca

Mund ta vendosni ne furre per disa minuta ose ta konsumoni ashtu direkt nga tigani.

Fërgesë me speca