Vezë të mbushura me djathë dhe speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Vezë të mbushura është një nga recetat më të lehta dhe të thjeshta për t’u gatuar. Kërkon pak përbërës dhe është një nga gatimet më të shijshme për festat e fund vitit.

Vezë të mbushura me djathë dhe speca
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time10 minsTotal Time15 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Vezë të mbushura me djathë dhe speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere me ujë dhe kripë, vendosni vezët të ziejnë. Qëroni ato pa dëmtuar pjesën e bardhë të vezës.

2
Vezë të mbushura me djathë dhe speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Duke përdorur një pirun, shtypni të verdhën e vezës. Shtoni djathë, spec, majdanoz dhe kripë. Trazoni mirë.

3
Vezë të mbushura me djathë dhe speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pak piper të bardhë dhe pak vaj ulliri. Mbushni të bardhat e vezëve me masën që sapo përgatitët. Shijojini!

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Vezë të mbushura me djathë dhe speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere me ujë dhe kripë, vendosni vezët të ziejnë. Qëroni ato pa dëmtuar pjesën e bardhë të vezës.

2
Vezë të mbushura me djathë dhe speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Duke përdorur një pirun, shtypni të verdhën e vezës. Shtoni djathë, spec, majdanoz dhe kripë. Trazoni mirë.

3
Vezë të mbushura me djathë dhe speca - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pak piper të bardhë dhe pak vaj ulliri. Mbushni të bardhat e vezëve me masën që sapo përgatitët. Shijojini!

Vezë të mbushura me djathë dhe speca