The Golden Snitch Cocktail - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Jemi në tetor dhe ku ka më mirë sesa kokteilet "drithëruese". Është një muaj mjaft emocionues. Sot, po ndaj një koktejl për Halloween, Golden Snitch Coctail. E frymëzuar nga seria e Harry Potter, kjo pije e artë me flluska është një përzierje e mushtit të ëmbël të mollës, uiskit, liker me lule shtogu, limon, shurup panje dhe erëza. Ky koktej tepër i thjeshtë është pije e përsosur për tu shërbyer këtë Halloween… ose kurdo që keni nevojë për një kokteil të mire.

Yields1 Serving
Prep Time5 minsTotal Time5 mins
Produktet kryesore
Garniturë
1
cocktail

Lyejini buzët e gotës me një përzierje kanellë dhe sheqer.

2
cocktail

Kombinoni të gjithë përbërësit në një shaker koktejli përveç ujit të gazuar. Shtoni akullin dhe tundeni për ta kombinuar. Kullojeni në gotë.

3
cocktail

Shtoni në gotë një kub akulli dhe sipër me ujë të gazuar. Shërbejeni me një shkop kanelle.

Category, Cuisine

Ingredients

Produktet kryesore
Garniturë

Directions

1
cocktail

Lyejini buzët e gotës me një përzierje kanellë dhe sheqer.

2
cocktail

Kombinoni të gjithë përbërësit në një shaker koktejli përveç ujit të gazuar. Shtoni akullin dhe tundeni për ta kombinuar. Kullojeni në gotë.

3
cocktail

Shtoni në gotë një kub akulli dhe sipër me ujë të gazuar. Shërbejeni me një shkop kanelle.

The Golden Snitch Cocktail