The Deathly Hallows Cocktail - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Sot po ju tregoj Kokteilin The Deathly Hallows. Një kokteil i frymëzuar nga Harry Potter.
Pra, çfarë është kokteili The Deathly Hallows?
Kjo pije është e ndryshme nga çdo pije tjetër që kam krijuar ndonjëherë. Është një përzierje e disa prej shijeve të mia më të preferuarave të vjeshtës. Një përzierje e lëngut të boronicës së kuqe, pak tequila, pak pije alkoolike portokalli, lëng limoni për ngrohtësi, panje për ëmbëlsi dhe e mbushur me birrë xhinxheri…sepse është thjesht e preferuara ime. Kjo pije është e ëmbël, e tymosur dhe komode, por gjithashtu jep atmosferën më drithëruese të Halloween-it.

Yields1 Serving
Prep Time5 minsTotal Time5 mins
Produktet kryesore
Për garniturë (opsionale)
1
cocktail

Kombinoni të gjithë përbërësit në një shaker koktejli dhe shtoni akull. Tundeni derisa të kombinohen dhe më pas kullojini në gotë.

2
cocktail

Sipër shtoni birrë xhinxheri. Zbukuroni me trumzë.

Category, Cuisine

Ingredients

Produktet kryesore
Për garniturë (opsionale)

Directions

1
cocktail

Kombinoni të gjithë përbërësit në një shaker koktejli dhe shtoni akull. Tundeni derisa të kombinohen dhe më pas kullojini në gotë.

2
cocktail

Sipër shtoni birrë xhinxheri. Zbukuroni me trumzë.

The Deathly Hallows Cocktail