Kokteil "The Black Widow Smash" - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

The Black Widow Smash. Kokteilet më “drithërues” për Halloween-it, por edhe nga më të thjeshtit. Manaferra të freskëta të përziera me rozmarinë, limon, pak bitter portokalli, tekila dhe ujë të gazuar. Është sa e frikshme dhe ngrohëse, e përkryer për netët e freskëta.

Yields1 Serving
Prep Time5 minsTotal Time5 mins
Produktet kryesore
1
koktejl

Në një shaker koktej, shtoni manaferrat, rozmarinë, lëngun e limonit dhe mjaltin. Përziejini të gjithë përbërësit së bashku, duke shtypur gjithçka për të lëshuar lëngjet. Shtoni tekilën dhe bitterin.

2
koktejl

Shtoni akull në gotën tuaj dhe kullojeni pijen mbi akull. Shtoni në gotë ujin e gazuar dhe përziejni. Dekoroni me rozmarinë të freskët.

Category, Cuisine

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
koktejl

Në një shaker koktej, shtoni manaferrat, rozmarinë, lëngun e limonit dhe mjaltin. Përziejini të gjithë përbërësit së bashku, duke shtypur gjithçka për të lëshuar lëngjet. Shtoni tekilën dhe bitterin.

2
koktejl

Shtoni akull në gotën tuaj dhe kullojeni pijen mbi akull. Shtoni në gotë ujin e gazuar dhe përziejni. Dekoroni me rozmarinë të freskët.

Kokteil “The Black Widow Smash”