Tavë me bamje dhe patëllxhanë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Tavë me bamje dhe patëllxhanë nje gjelle aq e shijeshme dhe e shendetshme saqe do te doni a gatuani cdo dite.

Tavë me bamje dhe patëllxhanë
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time30 minsTotal Time40 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Tavë me bamje dhe patëllxhanë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni bamjet në një tas me ujë dhe shtoni mbi të uthull. Gjithashtu bëjeni këtë me patëllxhanët. Lëreni mënjanë për disa minuta.

2
Tavë me bamje dhe patëllxhanë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj, skuqni bamjet për disa minuta. Ndërkohë, kaloni patëllxhanët në një skarë. Skuqini mirë në të dy anët. Mos harroni ta bëni këtë edhe me fileto viçi.

3
Tavë me bamje dhe patëllxhanë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Marinojeni me pak kripë dhe piper. Përzieni qepën dhe domaten për të bërë një salcë. Kaloni në një tigan me pak vaj ulliri. Shtoni pak spec të kuq dhe borzilok. Përziejini mirë.

4
Tavë me bamje dhe patëllxhanë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani merrni tavën dhe shtoni salcën që sapo përgatitët. Shtoni bamjet, fileton e viçit dhe patëllxhanët.

5
Tavë me bamje dhe patëllxhanë

Shtoni rigon dhe vaj ulliri. Në fund shtoni djathin. E lëmë në furrë për 20-25 minuta në temperaturë 180 gradë. Të bëftë mirë!

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Tavë me bamje dhe patëllxhanë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni bamjet në një tas me ujë dhe shtoni mbi të uthull. Gjithashtu bëjeni këtë me patëllxhanët. Lëreni mënjanë për disa minuta.

2
Tavë me bamje dhe patëllxhanë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj, skuqni bamjet për disa minuta. Ndërkohë, kaloni patëllxhanët në një skarë. Skuqini mirë në të dy anët. Mos harroni ta bëni këtë edhe me fileto viçi.

3
Tavë me bamje dhe patëllxhanë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Marinojeni me pak kripë dhe piper. Përzieni qepën dhe domaten për të bërë një salcë. Kaloni në një tigan me pak vaj ulliri. Shtoni pak spec të kuq dhe borzilok. Përziejini mirë.

4
Tavë me bamje dhe patëllxhanë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani merrni tavën dhe shtoni salcën që sapo përgatitët. Shtoni bamjet, fileton e viçit dhe patëllxhanët.

5
Tavë me bamje dhe patëllxhanë

Shtoni rigon dhe vaj ulliri. Në fund shtoni djathin. E lëmë në furrë për 20-25 minuta në temperaturë 180 gradë. Të bëftë mirë!

Tavë me bamje dhe patëllxhanë