Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo tartë me pannacota dhe luleshtrydhe është padyshim një nga tortat e mia të preferuara pasi jo vetëm që duket aq e lezetshme me ato shtresa të kundërta, por gjithashtu nënkupton një kombinim të shkëlqyeshëm shije.

Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe
Yields1 Serving
Prep Time1 min
PERBERESIT
PERBERESIT PER SHTRESEN E LULESHTRYDHES
PERBERESIT PER PANNA COTTA
PER DEKORIM
PERGATITJA
1
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të madh përzieni gjalpin me sheqer pluhur derisa të bëhet i njetrajtshem. Shtoni vezën dhe vazhdoni përzierjen derisa të kombinohen mirë dhe të bëhen kremoze. Në një enë mesatare rrihni miellin me bajamet e bluara dhe kripën dhe shtoni në përzierjen e gjalpit.

2
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përdorni një lugë druri për të përfshirë përzierjen e miellit në gjalpë derisa të bashkohet. Shtoni qumësht nëse është e nevojshme. Sigurohuni që të mos e stërvitni brumin. Mbështilleni brumin me mbështjellës plastik, formojeni në formë drejtkëndëshe dhe vendoseni në frigorifer për të paktën 30 minuta. Ngrohni furrën paraprakisht në 350 F (180 C).

3
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Rrokullisni brumin midis dy copave letre pergamene ose mbështjellëse plastike në një drejtkëndësh 8x16 in (20x40cm).Rreshtoni një tavë torte 5x14 in (12X36cm) me brumin e mbështjellë dhe shtypni skajet.

4
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni brumin e tepërt. Shponi brumin me një pirun, vendosni një letër pergamene mbi brumin. Piqini për 20 minuta.Kthejeni në furrë për 20-25 minuta të tjera.

5
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lëreni të ftohet para se ta mbushni.Përgatisni peltën me luleshtrydhe. Në një tenxhere të vogël vendosni luleshtrydhet, sheqerin dhe lëngun e limonit dhe vendosini në nxehtësi mesatare-të lartë. Lëreni të ziejë, gatuajeni për rreth 5 minuta dhe hiqeni nga zjarri.

6
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni përzierjen për të bërë një salcë të butë. Kaloni në një sitë për të hequr farat. E lemë të ftohet në temperaturën e dhomës.Në një tigan të vogël vendosim xhelatinën dhe ujin e ftohtë dhe e lëmë të fryhet për 5-10 minuta.Xhelatinën e tretim në zjarr shumë të ulët dhe e përziejmë me purenë e luleshtrydheve.

7
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Purenë e luleshtrydheve e hedhim mbi tarten e ftohur dhe e vendosim në frigorifer në vendoseni, derisa të përgatitet pana.

8
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përgatisni panën me borzilok. Në një tenxhere mesatare vendosim kremin, sheqerin e qumështit dhe borzilokun të ziejnë në zjarr mesatar-të ulët (Mos ziejnë). Kur sheqeri të jetë tretur, hiqeni nga zjarri dhe sitni për të hequr gjethet e borzilokut. Shtoni ekstraktin e vaniljes. E lemë të ftohet në temperaturën e dhomës.Në një tigan të vogël vendosim xhelatinën dhe ujin e ftohtë dhe e lëmë të fryhet për 5-10 minuta.

9
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Xhelatinën e tretim në zjarr shumë të ulët dhe e përziejmë me përzierjen e qumështit të borzilokut.Përzierjen e panën e hedhim mbi shtresën e vendosur me luleshtrydhe dhe vendoseni në frigorifer për rreth 4 orë ose gjatë gjithë natës për t'u vendosur.

10
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Xhelatinën e tretim në zjarr shumë të ulët dhe e përziejmë me përzierjen e qumështit të borzilokut.Përzierjen e panën e hedhim mbi shtresën e vendosur me luleshtrydhe. dhe vendoseni në frigorifer për rreth 4 orë ose gjatë gjithë natës për t'u vendosur.

11
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe

Zbukuroni me luleshtrydhe të freskëta, lyeni me mjaltë nëse dëshironi dhe shijoni. Mbani mbetjet në frigorifer

CategoryCuisineCooking Method,

Ingredients

PERBERESIT
PERBERESIT PER SHTRESEN E LULESHTRYDHES
PERBERESIT PER PANNA COTTA
PER DEKORIM

Directions

PERGATITJA
1
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të madh përzieni gjalpin me sheqer pluhur derisa të bëhet i njetrajtshem. Shtoni vezën dhe vazhdoni përzierjen derisa të kombinohen mirë dhe të bëhen kremoze. Në një enë mesatare rrihni miellin me bajamet e bluara dhe kripën dhe shtoni në përzierjen e gjalpit.

2
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përdorni një lugë druri për të përfshirë përzierjen e miellit në gjalpë derisa të bashkohet. Shtoni qumësht nëse është e nevojshme. Sigurohuni që të mos e stërvitni brumin. Mbështilleni brumin me mbështjellës plastik, formojeni në formë drejtkëndëshe dhe vendoseni në frigorifer për të paktën 30 minuta. Ngrohni furrën paraprakisht në 350 F (180 C).

3
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Rrokullisni brumin midis dy copave letre pergamene ose mbështjellëse plastike në një drejtkëndësh 8x16 in (20x40cm).Rreshtoni një tavë torte 5x14 in (12X36cm) me brumin e mbështjellë dhe shtypni skajet.

4
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni brumin e tepërt. Shponi brumin me një pirun, vendosni një letër pergamene mbi brumin. Piqini për 20 minuta.Kthejeni në furrë për 20-25 minuta të tjera.

5
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lëreni të ftohet para se ta mbushni.Përgatisni peltën me luleshtrydhe. Në një tenxhere të vogël vendosni luleshtrydhet, sheqerin dhe lëngun e limonit dhe vendosini në nxehtësi mesatare-të lartë. Lëreni të ziejë, gatuajeni për rreth 5 minuta dhe hiqeni nga zjarri.

6
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni përzierjen për të bërë një salcë të butë. Kaloni në një sitë për të hequr farat. E lemë të ftohet në temperaturën e dhomës.Në një tigan të vogël vendosim xhelatinën dhe ujin e ftohtë dhe e lëmë të fryhet për 5-10 minuta.Xhelatinën e tretim në zjarr shumë të ulët dhe e përziejmë me purenë e luleshtrydheve.

7
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Purenë e luleshtrydheve e hedhim mbi tarten e ftohur dhe e vendosim në frigorifer në vendoseni, derisa të përgatitet pana.

8
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përgatisni panën me borzilok. Në një tenxhere mesatare vendosim kremin, sheqerin e qumështit dhe borzilokun të ziejnë në zjarr mesatar-të ulët (Mos ziejnë). Kur sheqeri të jetë tretur, hiqeni nga zjarri dhe sitni për të hequr gjethet e borzilokut. Shtoni ekstraktin e vaniljes. E lemë të ftohet në temperaturën e dhomës.Në një tigan të vogël vendosim xhelatinën dhe ujin e ftohtë dhe e lëmë të fryhet për 5-10 minuta.

9
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Xhelatinën e tretim në zjarr shumë të ulët dhe e përziejmë me përzierjen e qumështit të borzilokut.Përzierjen e panën e hedhim mbi shtresën e vendosur me luleshtrydhe dhe vendoseni në frigorifer për rreth 4 orë ose gjatë gjithë natës për t'u vendosur.

10
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Xhelatinën e tretim në zjarr shumë të ulët dhe e përziejmë me përzierjen e qumështit të borzilokut.Përzierjen e panën e hedhim mbi shtresën e vendosur me luleshtrydhe. dhe vendoseni në frigorifer për rreth 4 orë ose gjatë gjithë natës për t'u vendosur.

11
Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe

Zbukuroni me luleshtrydhe të freskëta, lyeni me mjaltë nëse dëshironi dhe shijoni. Mbani mbetjet në frigorifer

Tartë me pannacota dhe luleshtrydhe