Tarte me ganache cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Tarte me ganache cokollate nje embelsire shume e shijeshme me shume cokollate.

Tarte me ganache cokollate
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Për Ganache:
1
Tarte me ganache cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni në një mikser qëndrimi miellin, sheqerin pluhur, gjalpin e ftohtë dhe pak kripë.

2
Tarte me ganache cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përziejeni duke pulsuar mikserin dhe sa më pak të jetë e mundur dhe përpiquni të mos shkrini gjalpin. Merrni një sipërfaqe të spërkatur me miell, brumin dhe punojeni atë shumë shpejt. Mbështilleni me qese kuzhine dhe lëreni në frigorifer për 1 orë.

3
Tarte me ganache cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tabaka vendosni brumin dhe hapeni me dorë, më pas shpojeni brumin me një pirun për të arritur rezultate të mira në pjekje. Piqni për 25-30 min.

4
Tarte me ganache cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërsa tarta piqet, nxehet derisa të ngrohet kremi dhe hidheni në një enë të thellë ku keni çokollatën e zezë.

5
Tarte me ganache cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lëreni për 10 minuta dhe më pas trazojeni derisa të bëhet kremoze. Sapo tart të jetë ftohur, hidhni sipër ganaçen me çokollatë dhe sipër vendosni luleshtrydhet ose lajthinë e copëtuar.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Për Ganache:

Directions

1
Tarte me ganache cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni në një mikser qëndrimi miellin, sheqerin pluhur, gjalpin e ftohtë dhe pak kripë.

2
Tarte me ganache cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përziejeni duke pulsuar mikserin dhe sa më pak të jetë e mundur dhe përpiquni të mos shkrini gjalpin. Merrni një sipërfaqe të spërkatur me miell, brumin dhe punojeni atë shumë shpejt. Mbështilleni me qese kuzhine dhe lëreni në frigorifer për 1 orë.

3
Tarte me ganache cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tabaka vendosni brumin dhe hapeni me dorë, më pas shpojeni brumin me një pirun për të arritur rezultate të mira në pjekje. Piqni për 25-30 min.

4
Tarte me ganache cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërsa tarta piqet, nxehet derisa të ngrohet kremi dhe hidheni në një enë të thellë ku keni çokollatën e zezë.

5
Tarte me ganache cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lëreni për 10 minuta dhe më pas trazojeni derisa të bëhet kremoze. Sapo tart të jetë ftohur, hidhni sipër ganaçen me çokollatë dhe sipër vendosni luleshtrydhet ose lajthinë e copëtuar.

Tarte me ganache cokollate