Tartar Karkaleci - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
Vlerësimi

Tartar karkaleci eshte nje antipaste e thjeshtë por mjaft elegante.

Tartar Karkaleci
Yields1 Serving
Perberesit
Pergatitja
1
Tartar Karkaleci - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Filloni pastrimin e karkalecave dhe prerë ato në copa të vogla. Shtojmë kripë, piper të freskët të bluar, vaj ulliri dhe limon dhe i lëmë mënjanë për 10 minuta.

2
Tartar Karkaleci - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni karkaleca të marinuar në një tas dhe shtoni lëvozhgë portokalli të integruar, majdanoz, kaperi, piper të kuq, vaj ulliri dhe shtoni kripë dhe piper të freskët të bluar.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Tartar Karkaleci - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Filloni pastrimin e karkalecave dhe prerë ato në copa të vogla. Shtojmë kripë, piper të freskët të bluar, vaj ulliri dhe limon dhe i lëmë mënjanë për 10 minuta.

2
Tartar Karkaleci - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni karkaleca të marinuar në një tas dhe shtoni lëvozhgë portokalli të integruar, majdanoz, kaperi, piper të kuq, vaj ulliri dhe shtoni kripë dhe piper të freskët të bluar.

Tartar Karkaleci