Tarator me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Tarator me kungull eshte nje pjate perfekte per ditet e nxehta te veres. Mjafton ta vendosni pak ne frigorifer para se ta konsumoni dhe do tju freskoje si nje supe e fresket verore.

Tarator me Kungull
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Tarator me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas hedhim vajin e ullirit, hudhrën, kripë dhe piper dhe i perziejme mirë. Pastaj shtojme kosin dhe e trazoni përsëri.

2
Tarator me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj ulliri hedhim kungujt per tu skuqur për rreth 5 minuta.

3
Tarator me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi jane skuqur i vendosim në enën ku trazuam kosin dhe i perziejme mirë te gjithe sebashku.

4
Tarator me Kungull

Përzieni mirë dhe shtoni pak majdanoz përpara se ta servirni.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Tarator me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas hedhim vajin e ullirit, hudhrën, kripë dhe piper dhe i perziejme mirë. Pastaj shtojme kosin dhe e trazoni përsëri.

2
Tarator me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj ulliri hedhim kungujt per tu skuqur për rreth 5 minuta.

3
Tarator me Kungull - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi jane skuqur i vendosim në enën ku trazuam kosin dhe i perziejme mirë te gjithe sebashku.

4
Tarator me Kungull

Përzieni mirë dhe shtoni pak majdanoz përpara se ta servirni.

Tarator me Kungull