Sushi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Sushi nje pjate aziatike tradicionale te cilen me ane te kesaj recete mund ta realizoni edhe ne shtepi.

Sushi
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time20 minsTotal Time35 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Sushi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni oriz për sushi në një tenxhere me ujë të ngrohtë. Shtoni kripë dhe gatuajeni për disa minuta.

2
Sushi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini kastravec dhe avokado në shirita të hollë. Shtoni 2 lugë uthull të stinës për orizin sushi. Shtoni piper dhe përziejeni mirë.

3
Sushi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hapni 4 fletë sushi nori dhe shtoni orizin dhe përhapeni me duar. Vendosni shirita dhe karkaleca të kastravecit dhe avokados.

4
Sushi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mbështilleni format e rrotullës dhe pritini në feta të trasha. Vendoseni në një pjatë shërbyese dhe shërbejeni me salcë soje.

Category, Cuisine, Cooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Sushi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni oriz për sushi në një tenxhere me ujë të ngrohtë. Shtoni kripë dhe gatuajeni për disa minuta.

2
Sushi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini kastravec dhe avokado në shirita të hollë. Shtoni 2 lugë uthull të stinës për orizin sushi. Shtoni piper dhe përziejeni mirë.

3
Sushi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hapni 4 fletë sushi nori dhe shtoni orizin dhe përhapeni me duar. Vendosni shirita dhe karkaleca të kastravecit dhe avokados.

4
Sushi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mbështilleni format e rrotullës dhe pritini në feta të trasha. Vendoseni në një pjatë shërbyese dhe shërbejeni me salcë soje.

Sushi