Supe me Qiqra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo supë me qiqra është shumë efektive, me vlera ushqyese, e lehtë për tu bërë dhe mbi të gjitha e shijshme.

Supe me Qiqra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time45 minsTotal Time50 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Supe me Qiqra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kaurdisni qepët, karotat, selinon në vaj ulliri në nxehtësi mesatare derisa të marrin ngjyre te artë, rreth 3 Minuta. Shtoni hudhër dhe cumin, rigon dhe vazhdoni të gatuani rreth 2 Minuta derisa hudhra te marre ngjyre të artë.

2
Supe me Qiqra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni qiqra, lëvore limoni, gjethe dafine dhe ujë. Mbuloni dhe ulni nxehtesine. Ziejini për rreth 45 MinutaSezoni supën me kripë dhe piper. Marinoni me kopër të freskët të copëtuar, lëng limoni dhe vaj ulliri. Shërbejeni supën të nxehtë.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Supe me Qiqra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kaurdisni qepët, karotat, selinon në vaj ulliri në nxehtësi mesatare derisa të marrin ngjyre te artë, rreth 3 Minuta. Shtoni hudhër dhe cumin, rigon dhe vazhdoni të gatuani rreth 2 Minuta derisa hudhra te marre ngjyre të artë.

2
Supe me Qiqra - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni qiqra, lëvore limoni, gjethe dafine dhe ujë. Mbuloni dhe ulni nxehtesine. Ziejini për rreth 45 MinutaSezoni supën me kripë dhe piper. Marinoni me kopër të freskët të copëtuar, lëng limoni dhe vaj ulliri. Shërbejeni supën të nxehtë.

Supe me Qiqra