Supë me pulë, oriz dhe perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Kjo recetë është e duhura për një vakt të ngrohtë gjatë ditëve të dimrit. Familja juaj do ta adhurojë! Supa e pregatitur me fileto pule, oriz dhe perime të ndryshme është e pasur me shije, aromë, por mbi të gjitha plot me vlera ushqyese. Uroj ta provoni dhe pse jo, të shtoni përbërës të tjerë në këtë recetë.

Yields6 Servings
Prep Time15 minsCook Time45 minsTotal Time1 hr
Produktet kryesore
1
Supë me pulë, oriz dhe perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht pregatisni gjithë përbërësit. Preni fileton, selinon, qepën, karrotat dhe hudhrat në copa të vogla.

2
Supë me pulë, oriz dhe perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Më pas përzieni pulën me kripë, piper, vaj ulliri dhe piqeni në një tigan me shumë pak vaj dhe më pas prejeni në copa shumë të vogla.

3
Supë me pulë, oriz dhe perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere të thellë shtoni gjalp dhe pak vaj ulliri dhe vendoseni në zjarr mesatar. Shtoni qepën dhe hudhrat dhe kavërdisini për pak minuta.

4
Supë me pulë, oriz dhe perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni më pas karrotat, selinon, vegetën, ujin, fileton e pulës dhe majdanoz dhe përziejini për disa minuta dhe lërini të ziejë për 15 minuta.

5
Supë me pulë, oriz dhe perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni në tenxhere orizin, kripë, piper të zi,piper të kuq dhe dafinat. Mbulojeni me kapak dhe lëreni në zjarr të ziejë edhe për 10 minuta të tjera, ose derisa të shikoni që orizi është gatuar. Largojeni nga zjarri supën dhe lëreni pak të ftohet. Shtoni sipër majdanoz dhe pak limon dhe shërbejeni të ngrohtë. Ju bëftë mirë!

Category, Cuisine, Cooking Method,

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Supë me pulë, oriz dhe perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht pregatisni gjithë përbërësit. Preni fileton, selinon, qepën, karrotat dhe hudhrat në copa të vogla.

2
Supë me pulë, oriz dhe perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Më pas përzieni pulën me kripë, piper, vaj ulliri dhe piqeni në një tigan me shumë pak vaj dhe më pas prejeni në copa shumë të vogla.

3
Supë me pulë, oriz dhe perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere të thellë shtoni gjalp dhe pak vaj ulliri dhe vendoseni në zjarr mesatar. Shtoni qepën dhe hudhrat dhe kavërdisini për pak minuta.

4
Supë me pulë, oriz dhe perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni më pas karrotat, selinon, vegetën, ujin, fileton e pulës dhe majdanoz dhe përziejini për disa minuta dhe lërini të ziejë për 15 minuta.

5
Supë me pulë, oriz dhe perime - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni në tenxhere orizin, kripë, piper të zi,piper të kuq dhe dafinat. Mbulojeni me kapak dhe lëreni në zjarr të ziejë edhe për 10 minuta të tjera, ose derisa të shikoni që orizi është gatuar. Largojeni nga zjarri supën dhe lëreni pak të ftohet. Shtoni sipër majdanoz dhe pak limon dhe shërbejeni të ngrohtë. Ju bëftë mirë!

Supë me pulë, oriz dhe perime