Supë me perime dhe fileto pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo supë me perime dhe fileto pule e lehtë e shëndetshme është receta e përsosur e thjeshtë për darka komode dimërore.

Supë me perime dhe fileto pule
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time25 minsTotal Time35 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Supë me perime dhe fileto pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni fileton e pulës me gjalpë. Shtoni më pas qepën, specat dhe patatet. Përziejeni mirë dhe lëreni për disa minuta.

2
Supë me perime dhe fileto pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni ujë dhe më pas tabletat "Gallina Blanca". Pas 10 minutash prerë fileton e pulës në copa të vogla.

3
Supë me perime dhe fileto pule

Shtoni vezët dhe pak miell. Pas 5 minutash, hiqeni nga zjarri dhe shërbejeni të ngrohtë. Supa e perimeve me fileto pule është gati për t’u shijuar!

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Supë me perime dhe fileto pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqni fileton e pulës me gjalpë. Shtoni më pas qepën, specat dhe patatet. Përziejeni mirë dhe lëreni për disa minuta.

2
Supë me perime dhe fileto pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni ujë dhe më pas tabletat "Gallina Blanca". Pas 10 minutash prerë fileton e pulës në copa të vogla.

3
Supë me perime dhe fileto pule

Shtoni vezët dhe pak miell. Pas 5 minutash, hiqeni nga zjarri dhe shërbejeni të ngrohtë. Supa e perimeve me fileto pule është gati për t’u shijuar!

Supë me perime dhe fileto pule