Supë me misër - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Keni provuar ndonjehere supë me misër?! Del fantastike, kremoze dhe me nje shije teper delikate.

supë me misër
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
1
Supë me misër - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kaverdisim per 2 minuta ne vaj ulliri thelpinjte e hudhres te shtypura bashke me qepen e njome te prere holle (leme disa bishta jeshil menjane per zbukurim

Pergatitja
2
Supë me misër - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtojme patatet e qeruara e te prera ne copa te vogla dhe vazhdojme kaverdisjen edhe per 2 minuta te tjera. Shtojme lengu e mishit (ose uje) dhe i ziejme te gjitha bashke per rreth 15 minuta.

3
Supë me misër - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kullojme misrin nga uji i konservimit dhe ja shtojme supes duke e lene edhe per 5 minuta te tjera. Me ndihmen e nje mikserit me zhytje, e reduktojme supen ne purè.

4
supë me misër

E rregullojme me kripe e piper dhe e sherbejme te sperkatur me bishta qepe te njome, pak miser dhe disa fleta te holla rrepe.

Ingredients

Perberesit

Directions

1
Supë me misër - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kaverdisim per 2 minuta ne vaj ulliri thelpinjte e hudhres te shtypura bashke me qepen e njome te prere holle (leme disa bishta jeshil menjane per zbukurim

Pergatitja
2
Supë me misër - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtojme patatet e qeruara e te prera ne copa te vogla dhe vazhdojme kaverdisjen edhe per 2 minuta te tjera. Shtojme lengu e mishit (ose uje) dhe i ziejme te gjitha bashke per rreth 15 minuta.

3
Supë me misër - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kullojme misrin nga uji i konservimit dhe ja shtojme supes duke e lene edhe per 5 minuta te tjera. Me ndihmen e nje mikserit me zhytje, e reduktojme supen ne purè.

4
supë me misër

E rregullojme me kripe e piper dhe e sherbejme te sperkatur me bishta qepe te njome, pak miser dhe disa fleta te holla rrepe.

Supë me misër