Supë me makarona dhe tabletë viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Supë me makarona dhe tabletë viçi teper e shpejte dhe shume e shijeshme.

Supë me makarona dhe tabletë viçi
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Supë me makarona dhe tabletë viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj ulliri, vendosni të skuqet qepa. Pastaj shtoni karota, selino, 1 lugë gjalpë dhe përziejeni mirë. Shtoni dy gota ujë.

2
Supë me makarona dhe tabletë viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni makaronat e supes dhe tabletën me shije vici. Rregullojini me pak kripë dhe piper.

3
Supë me makarona dhe tabletë viçi

Lërini për disa minuta dhe në fund i shërbeni në një pjatë.

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Supë me makarona dhe tabletë viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj ulliri, vendosni të skuqet qepa. Pastaj shtoni karota, selino, 1 lugë gjalpë dhe përziejeni mirë. Shtoni dy gota ujë.

2
Supë me makarona dhe tabletë viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni makaronat e supes dhe tabletën me shije vici. Rregullojini me pak kripë dhe piper.

3
Supë me makarona dhe tabletë viçi

Lërini për disa minuta dhe në fund i shërbeni në një pjatë.

Supë me makarona dhe tabletë viçi