Supë me Kungull Pikante - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Nje vakt i perzemert per te mbledhur familjen rreth tryezes, supë me kungull pikante që përshtatet në mënyrë të përsosur për sezonin e vjeshtës.

Supë me Kungull Pikante
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time40 minsTotal Time50 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Supë me Kungull Pikante - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni gjalpin ne një tigan me nxehtësi mesatare-ulët. Pasi të ketë marrë ngjyrë të artë të errët, shtoni qepë, hudhër dhe xhenxhefil në tigan. Lërini të gatuhen për 3 minuta.

2
Supë me Kungull Pikante - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi qepët të jenë të tejdukshme, shtoni erëza dhe trazojini mirë. Lëreni të gatuhet për 2 minuta, pastaj shtoni pure kungulli dhe lëng mishi në tigan. Trazojini mirë.

3
Supë me Kungull Pikante - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lërini të ziejnë, pastaj ulni temperaturën dhe lërini të ziejnë për 20 minuta. Pas 20 minutash, përdorni blenderin per ti trazuar.

4
Supë me Kungull Pikante - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lërini të ziejnë për 20 minuta shtesë. Ndërkohë, gatuani panceten.

5
Supë me Kungull Pikante - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Sapo të mbarojë supa, shtoni pana dhe yndyrën e proshutë dhe përziejeni mirë. Prisni proshutën sipër dhe në mënyrë opsionale shtoni majdanoz të copëtuar dhe 2 luge salcë kosi (opsionale).

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Supë me Kungull Pikante - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni gjalpin ne një tigan me nxehtësi mesatare-ulët. Pasi të ketë marrë ngjyrë të artë të errët, shtoni qepë, hudhër dhe xhenxhefil në tigan. Lërini të gatuhen për 3 minuta.

2
Supë me Kungull Pikante - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi qepët të jenë të tejdukshme, shtoni erëza dhe trazojini mirë. Lëreni të gatuhet për 2 minuta, pastaj shtoni pure kungulli dhe lëng mishi në tigan. Trazojini mirë.

3
Supë me Kungull Pikante - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lërini të ziejnë, pastaj ulni temperaturën dhe lërini të ziejnë për 20 minuta. Pas 20 minutash, përdorni blenderin per ti trazuar.

4
Supë me Kungull Pikante - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lërini të ziejnë për 20 minuta shtesë. Ndërkohë, gatuani panceten.

5
Supë me Kungull Pikante - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Sapo të mbarojë supa, shtoni pana dhe yndyrën e proshutë dhe përziejeni mirë. Prisni proshutën sipër dhe në mënyrë opsionale shtoni majdanoz të copëtuar dhe 2 luge salcë kosi (opsionale).

Supë me Kungull Pikante