Supe me kungull dhe dardha te pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Supe me kungull dhe dardha te pjekura per te kaluar nje vjeshte fantastike dhe te ngrohte.

Supe me kungull dhe dardha te pjekura
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Supe me kungull dhe dardha te pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Qëroni dardhat, pritini në gjysmë dhe pastroni nga farat. Vendosni një letër alumini mbi një tave dhe vendosni dardha. Piqni në 180 gradë Celsius për 20 minuta. Pritini kungullin e njomë në copa të vogla. Vendoseni në një tave dhe piqeni në 200 gradë Celsius për 30 minuta.

2
Supe me kungull dhe dardha te pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni qepët dhe hudhrën. Skuqini për disa minuta në një tenxhere me vaj ulliri. Shtoni 1 litër ujë.

3
Supe me kungull dhe dardha te pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini dardhat e pjekura në copa të vogla. Shtoni në tenxhere me kunguj të njomë të pjekur. Shtoni kripë, piper, 1 lugë çaji kanellë dhe gatuajeni për disa minuta.

4
Supe me kungull dhe dardha te pjekura

Supë sherbejeni me pak piper mbi të.

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Supe me kungull dhe dardha te pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Qëroni dardhat, pritini në gjysmë dhe pastroni nga farat. Vendosni një letër alumini mbi një tave dhe vendosni dardha. Piqni në 180 gradë Celsius për 20 minuta. Pritini kungullin e njomë në copa të vogla. Vendoseni në një tave dhe piqeni në 200 gradë Celsius për 30 minuta.

2
Supe me kungull dhe dardha te pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni qepët dhe hudhrën. Skuqini për disa minuta në një tenxhere me vaj ulliri. Shtoni 1 litër ujë.

3
Supe me kungull dhe dardha te pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini dardhat e pjekura në copa të vogla. Shtoni në tenxhere me kunguj të njomë të pjekur. Shtoni kripë, piper, 1 lugë çaji kanellë dhe gatuajeni për disa minuta.

4
Supe me kungull dhe dardha te pjekura

Supë sherbejeni me pak piper mbi të.

Supe me kungull dhe dardha te pjekura