Supe me Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kremi supës së kërpudhave është me aromë të plotë dhe aq i lehtë për t’u bërë, sa nuk do ta nderroni per asgje.

Supe me Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields6 Servings
Prep Time10 minsCook Time19 minsTotal Time29 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Supe me Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në nje tenxhere të madhe në nxehtësi mesatarisht të lartë hidhni gjalp dhe vaj derisa të shkrihen. Kaurdisni qepën për 3 Minuta derisa të zbutet. Gatuaj hudhër deri në aromë, rreth 1 Minut.

2
Supe me Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni kërpudha dhe 2 lugë çaji trumzë, gatuajini për 5 Minuta. Hidhni verë dhe lëreni të gatuhet për 3 Minuta.

3
Supe me Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni nje sasi te vogël me miell, përzieni mirë dhe gatuaj për 2 Minuta. Shtoni lengun e pules, përzieni përsëri dhe lëreni të ziejë. Ulni nxehtesine e sobes, hidhni kripë dhe piper,

4
Supe me Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mbulojeni dhe lëreni të ziejë për 15 Minuta, ndërsa herë pas here përzieni, derisa të trashet. Ulni nxehtësinë dhe shtoni panen. Lërini të ziejnë butësisht me nxehtesine e vet. Rregulloni kripën dhe piperin për shijen tuaj.
Shtoni majdanoz dhe trumzën. Shërbejeni të ngrohtë.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Supe me Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në nje tenxhere të madhe në nxehtësi mesatarisht të lartë hidhni gjalp dhe vaj derisa të shkrihen. Kaurdisni qepën për 3 Minuta derisa të zbutet. Gatuaj hudhër deri në aromë, rreth 1 Minut.

2
Supe me Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni kërpudha dhe 2 lugë çaji trumzë, gatuajini për 5 Minuta. Hidhni verë dhe lëreni të gatuhet për 3 Minuta.

3
Supe me Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni nje sasi te vogël me miell, përzieni mirë dhe gatuaj për 2 Minuta. Shtoni lengun e pules, përzieni përsëri dhe lëreni të ziejë. Ulni nxehtesine e sobes, hidhni kripë dhe piper,

4
Supe me Kerpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Mbulojeni dhe lëreni të ziejë për 15 Minuta, ndërsa herë pas here përzieni, derisa të trashet. Ulni nxehtësinë dhe shtoni panen. Lërini të ziejnë butësisht me nxehtesine e vet. Rregulloni kripën dhe piperin për shijen tuaj.
Shtoni majdanoz dhe trumzën. Shërbejeni të ngrohtë.

Supe me Kerpudha