Supë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo supë me hikërr dhe kërpudha është një version pa glutensë. Plot aromë, dhe me siguri do të bëhet i preferuari juaj!

supë me hikërr
Yields4 Servings
Prep Time10 minsCook Time25 minsTotal Time35 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Supë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere të madhe, ngrohni vajin në nxehtësi mesatare, shtoni presh dhe qepeni derisa të zbutet, rreth 5 minuta. Shtoni në të karota, selino, kërpudha, trumzë dhe farat e koprës opsionale, gatuajini edhe 4 minuta, duke i trazuar shpesh.

2
Supë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni përbërësit e mbetur: Shtoni grurë hikërror, lëng mishi, lëng limoni dhe kripë dhe piper. Ulni nxehtësinë në dhe ziejeni për 15 minuta.

3
Supë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shërbejeni të zbukuruar me një spërkatje majdanozi.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Supë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere të madhe, ngrohni vajin në nxehtësi mesatare, shtoni presh dhe qepeni derisa të zbutet, rreth 5 minuta. Shtoni në të karota, selino, kërpudha, trumzë dhe farat e koprës opsionale, gatuajini edhe 4 minuta, duke i trazuar shpesh.

2
Supë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni përbërësit e mbetur: Shtoni grurë hikërror, lëng mishi, lëng limoni dhe kripë dhe piper. Ulni nxehtësinë në dhe ziejeni për 15 minuta.

3
Supë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shërbejeni të zbukuruar me një spërkatje majdanozi.

Supë me hikërr