Supe Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Një ushqim komod që është i thjeshtë por i kënaqshëm. Kjo supë është bërë me përbërës të pasur si brokoli dhe perime të tjera dhe me siguri është ushqimi qe do tju shpetoje ne cdo situate.

Supe Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields6 Servings
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Supe Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni një tigan në nxehtësi mesatare, shtoni vaj, gjalp, patate, qepë dhe hudhër dhe gatuajeni derisa qepët të jenë të zbutura.

2
Supe Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni ujë dhe kripë dhe piper, mbulojeni dhe lëreni të ziejë. Shtoni brokolin përzieni mirë, mbulojeni më tej dhe gatuajeni për 5 Minuta. Kontrolloni nëse brokoli është gatuar apo jo duke prerë njërën prej tyre.
Ftojeni përzierjen në temperaturën e dhomës dhe bluajini në një pure të imët.

3
Supe Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi te jete bluar servireni dhe sipas shijes tuaj mund ti shtoni nje luge pana.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Supe Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni një tigan në nxehtësi mesatare, shtoni vaj, gjalp, patate, qepë dhe hudhër dhe gatuajeni derisa qepët të jenë të zbutura.

2
Supe Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni ujë dhe kripë dhe piper, mbulojeni dhe lëreni të ziejë. Shtoni brokolin përzieni mirë, mbulojeni më tej dhe gatuajeni për 5 Minuta. Kontrolloni nëse brokoli është gatuar apo jo duke prerë njërën prej tyre.
Ftojeni përzierjen në temperaturën e dhomës dhe bluajini në një pure të imët.

3
Supe Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi te jete bluar servireni dhe sipas shijes tuaj mund ti shtoni nje luge pana.

Supe Me Brokoli