Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Një recetë e shijshme dhe e thjeshtë për tu pregatitur. Supa me brokoli dhe djath cheddar është një ndër të preferuar e mia. Mos harroni ta shoqërroni me bukë të thekur. Le të kalojmë tek receta.

Yields6 Servings
Prep Time5 minsCook Time25 minsTotal Time30 mins
Produktet kryesore
1
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere hidhni gjalpin, prisni derisa të shkrijë dhe shtoni qepën dhe hudhrat e prera. Skuqini për 4-5 minuta duke i përzier vazhdimisht.

2
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni më pas në tenxhere miellin dhe përziejini gjatë gjithë kohës për 2-3minuta.

3
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni ujin dhe përziejini mirë derisa mielli të tretet i gjithi.

4
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni në tenxhere brokolin e prerë, selinon e prerë, kripë dhe piper dhe lërini në zjarr të mesëm derisa perimet të jenë zierë.

5
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni më pas qumështin, majdanozin dhe lëreni supën të ziej derisa të jetë mjaftueshëm e trashë për preferencat tuaja.

6
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në fund shtoni djathin cheddar dhe përziejini. Shërbejeni supën të ngrohtë të shoqëruar me pak lëng limoni sipër. Ju beftë mirë!

Category, Cuisine, Cooking Method,

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere hidhni gjalpin, prisni derisa të shkrijë dhe shtoni qepën dhe hudhrat e prera. Skuqini për 4-5 minuta duke i përzier vazhdimisht.

2
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni më pas në tenxhere miellin dhe përziejini gjatë gjithë kohës për 2-3minuta.

3
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni ujin dhe përziejini mirë derisa mielli të tretet i gjithi.

4
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni në tenxhere brokolin e prerë, selinon e prerë, kripë dhe piper dhe lërini në zjarr të mesëm derisa perimet të jenë zierë.

5
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni më pas qumështin, majdanozin dhe lëreni supën të ziej derisa të jetë mjaftueshëm e trashë për preferencat tuaja.

6
Supë me brokoli dhe djath Cheddar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në fund shtoni djathin cheddar dhe përziejini. Shërbejeni supën të ngrohtë të shoqëruar me pak lëng limoni sipër. Ju beftë mirë!

Supë me brokoli dhe djath Cheddar