Supë me brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

I pasur me kripëra minerale, kalcium, hekur, fosfor dhe vitamina A, C, B1 dhe B2, brokoli është një perime e shkëlqyer për shëndetin tonë dhe në këtë sezon mund të përfitojmë shumë prej vetive të tij ushqyese. Gjen shumë përdorime në kuzhinë, por sot do të përgatisim një supë kremoze me brokoli, një pjatë e thjeshtë, por vërtet e ushqyeshme dhe e shëndetshme, shumë e dobishme për organizmin tonë.

Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Produkte kryesore
1

Grini qepët dhe hidhini në një tenxhere, shtoni vajin e ullirit dhe përziejini në nxehtësi mesatare sa të marrin shije.

2

Shtoni brokolin, patatet, karrotat e pastruara dhe të prera në kubikë, shtoni brodon dhe më pas shtoni edhe majdanozin.Kur të marrë valë, ulni nxehtësinë dhe lëreni të ziejë për 20 minuta.

3

Punojeni supën në mikser dhe më pas rivendoseni përsëri në zjarr. Shtoni kripë e piper dhe shtoni djathin e grirë. Shërbejeni pjatën të nxehtë.

Ingredients

Produkte kryesore

Directions

1

Grini qepët dhe hidhini në një tenxhere, shtoni vajin e ullirit dhe përziejini në nxehtësi mesatare sa të marrin shije.

2

Shtoni brokolin, patatet, karrotat e pastruara dhe të prera në kubikë, shtoni brodon dhe më pas shtoni edhe majdanozin.Kur të marrë valë, ulni nxehtësinë dhe lëreni të ziejë për 20 minuta.

3

Punojeni supën në mikser dhe më pas rivendoseni përsëri në zjarr. Shtoni kripë e piper dhe shtoni djathin e grirë. Shërbejeni pjatën të nxehtë.

Supë me brokoli