Supë kremoze me kërpudha - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Një recetë mjaft e shijshme, perfekte për ditët e ftohta të dimrit që po afrojnë. Shoqërojeni me bukë të thekur dhe pak djath parmixhano për të shtuar shijen.

Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Produktet kryesore
1

Në një tigan hidhni gjalpin dhe skuqni qepën, hudhrat e grira dhe 3-4 gjethe sherbele. Shtoni më pas miellin dhe duke e perzier gjatë gjithë kohës lëreni të skuqet sa të marrë pak ngjyrë.

2

Shtoni brodon, kërpudhat e grira, kripë, piper të zi dhe lëreni supën të ziej për 15-20 minuta.

3

Më pas shtoni panën ose qumështin dhe punojeni supën me një mikser dore. Nëse është e nevojshme vendoseni edhe disa minuta në zjarr të ziej. Shërbejeni supën të ngrohtë, të shoqëruar me bukë të thekur dhe arra të grira.

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1

Në një tigan hidhni gjalpin dhe skuqni qepën, hudhrat e grira dhe 3-4 gjethe sherbele. Shtoni më pas miellin dhe duke e perzier gjatë gjithë kohës lëreni të skuqet sa të marrë pak ngjyrë.

2

Shtoni brodon, kërpudhat e grira, kripë, piper të zi dhe lëreni supën të ziej për 15-20 minuta.

3

Më pas shtoni panën ose qumështin dhe punojeni supën me një mikser dore. Nëse është e nevojshme vendoseni edhe disa minuta në zjarr të ziej. Shërbejeni supën të ngrohtë, të shoqëruar me bukë të thekur dhe arra të grira.

Supë kremoze me kërpudha