Supe krem perime me qumesht - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Supe krem perime me qumesht nese nuk e keni vendosur akoma se cfare supe ti beni femijeve kur te vijne nga shkolla te uritur.

Supe krem perime me qumesht
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Supe krem perime me qumesht - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere të mesme shtoni karotat e qepëve të copëtuara dhe patatet të prera në kubikë dhe i lini për rreth 5 minuta. Pastaj shtoni bizele, një lugë gjelle miell dhe trazojini mirë.

2
Supe krem perime me qumesht - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pak qumësht, kripë, piper dhe përziejeni mirë përsëri. Lërini rreth 20 minuta dhe pasi të jeni gati me një blender dore, bëni supë krem.

3
Supe krem perime me qumesht

Shërbeni supën të ngrohtë dhe mund të shtoni pak majdanoz të freskët mbi të!

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Supe krem perime me qumesht - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tenxhere të mesme shtoni karotat e qepëve të copëtuara dhe patatet të prera në kubikë dhe i lini për rreth 5 minuta. Pastaj shtoni bizele, një lugë gjelle miell dhe trazojini mirë.

2
Supe krem perime me qumesht - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pak qumësht, kripë, piper dhe përziejeni mirë përsëri. Lërini rreth 20 minuta dhe pasi të jeni gati me një blender dore, bëni supë krem.

3
Supe krem perime me qumesht

Shërbeni supën të ngrohtë dhe mund të shtoni pak majdanoz të freskët mbi të!

Supe krem perime me qumesht