Supe krem kerpudhe me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
Vlerësimi

Kjo supe krem kerpudhe me patate do tiu kenaqi shijet kur po kerkoni per nje supe te ngrohte.

supe krem kerpudhe me patate
Yields1 Serving
Perberesit
Pergatitja
1
Supe krem kerpudhe me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastroni dhe prisni qepën, pataten dhe kërpudhat në copa të vogla.

2
Supe krem kerpudhe me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni një tigan me pak vaj ulliri në nxehtësi mesatare. Skuqni qepën dhe pataten për disa minuta. Shtoni 1 litër ujë. Shtoni pak kripë, piper dhe furloni ne nje mikser.

3
Supe krem kerpudhe me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqini kërpudhat në një tigan me vaj ulliri. Shtoni cream gotë krem të rëndë mbi përzierjen e qepës dhe patates. Shtoni kërpudha, 100 gram parmixhano të integruar dhe pak kopër të copëtuar. Përziejini mirë.

4
Supe krem kerpudhe me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pak supë kremoze në një pjatë shërbyese. Shërbejeni me vaj ulliri dhe copezat e domates siper.

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Supe krem kerpudhe me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastroni dhe prisni qepën, pataten dhe kërpudhat në copa të vogla.

2
Supe krem kerpudhe me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni një tigan me pak vaj ulliri në nxehtësi mesatare. Skuqni qepën dhe pataten për disa minuta. Shtoni 1 litër ujë. Shtoni pak kripë, piper dhe furloni ne nje mikser.

3
Supe krem kerpudhe me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Skuqini kërpudhat në një tigan me vaj ulliri. Shtoni cream gotë krem të rëndë mbi përzierjen e qepës dhe patates. Shtoni kërpudha, 100 gram parmixhano të integruar dhe pak kopër të copëtuar. Përziejini mirë.

4
Supe krem kerpudhe me patate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni pak supë kremoze në një pjatë shërbyese. Shërbejeni me vaj ulliri dhe copezat e domates siper.

Supe krem kerpudhe me patate