Supë Albondigas - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Supë Albondigas klasike e bërë me qofte, fasule jeshile, qepë dhe lëng pule. Një supe qe e gjithe familja do ta preferoje.

Supë Albondigas
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time50 minsTotal Time1 hr 5 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Supë Albondigas - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Nxehni vajin ne nxehtësi mesatare. Shtoni qepë dhe gatuajeni derisa të zbutet, rreth 5 minuta . Shtoni hudhrën dhe gatuajeni një minutë më shumë. Shtoni lëngun, ujin dhe salcën e domates. Lërini të ziejnë dhe ulni nxehtësinë të ziejnë. Shtoni karota dhe fasule. Përzieni orizin në mish, duke shtuar gjethe mente dhe majdanoz, kripë dhe piper. Përzihet në vezë të gjallë. Formoni përzierjen në qofte 1 cm.

2
Supë Albondigas - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Butësisht shtoni qoftet në supën e zierë, një nga një. Mbulojeni dhe lëreni të ziejë për 30 minuta.

3
Supë Albondigas

Shtoni bizelet drejt fundit te zierjes. Shtoni rigon dhe spërkatini me kripë dhe piper. Vendoseni në tas dhe zbukurojeni me cilantro të freskët të copëtuar.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Supë Albondigas - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Nxehni vajin ne nxehtësi mesatare. Shtoni qepë dhe gatuajeni derisa të zbutet, rreth 5 minuta . Shtoni hudhrën dhe gatuajeni një minutë më shumë. Shtoni lëngun, ujin dhe salcën e domates. Lërini të ziejnë dhe ulni nxehtësinë të ziejnë. Shtoni karota dhe fasule. Përzieni orizin në mish, duke shtuar gjethe mente dhe majdanoz, kripë dhe piper. Përzihet në vezë të gjallë. Formoni përzierjen në qofte 1 cm.

2
Supë Albondigas - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Butësisht shtoni qoftet në supën e zierë, një nga një. Mbulojeni dhe lëreni të ziejë për 30 minuta.

3
Supë Albondigas

Shtoni bizelet drejt fundit te zierjes. Shtoni rigon dhe spërkatini me kripë dhe piper. Vendoseni në tas dhe zbukurojeni me cilantro të freskët të copëtuar.

Supë Albondigas