Sufle me Presh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Sufle me presh per te provuar shije te reja tavash moderne te alternuara me perimet te cilat femijet nuk i preferojne.

Sufle me Presh
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time20 minsTotal Time36 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Sufle me Presh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë hedhim qumështin, gjalpin, kripën, miellin dhe i vëmë në zjarr. I përziejmë pak e nga pak deri sa të trashet beshameli.

2
Sufle me Presh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E heqim nga zjarri dhe më pas shtojmë preshin dhe majdanozin e prerë. I lemë të regjen pak të gjitha bashkë.

3
Sufle me Presh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë në një enë tjetër rrahim vezën me qumështin pana dhe shtojmë beshamelin me preshin.

4
Sufle me Presh

I përziejmë mirë derisa të lidhen së bashku. E hedhim në tavë suflenë dhe e fusim në furrë për 20 minuta në 180 gradë Celsius.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Sufle me Presh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë hedhim qumështin, gjalpin, kripën, miellin dhe i vëmë në zjarr. I përziejmë pak e nga pak deri sa të trashet beshameli.

2
Sufle me Presh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E heqim nga zjarri dhe më pas shtojmë preshin dhe majdanozin e prerë. I lemë të regjen pak të gjitha bashkë.

3
Sufle me Presh - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë në një enë tjetër rrahim vezën me qumështin pana dhe shtojmë beshamelin me preshin.

4
Sufle me Presh

I përziejmë mirë derisa të lidhen së bashku. E hedhim në tavë suflenë dhe e fusim në furrë për 20 minuta në 180 gradë Celsius.

Sufle me Presh