Spinaq me fara pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Spinaq me fara pishe nje sallate gourmet qe do tju kenaqi shijet dhe njekohesisht do tju ngopi pa shume kalori.

Spinaq me fara pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Spinaq me fara pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastroni spinaqin dhe priteni në copa mesatare.

2
Spinaq me fara pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni pak gjalpë në një tigan në nxehtësi mesatare-të lartë. Shtoni spinaq, kripë, piper, arremoskat dhe disa fara pishe.

3
Spinaq me fara pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuajeni spinaqin për 10 minuta. Vendoseni në një pjatë shërbyese dhe dekorojeni me fara pishe dhe rrush te thate.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Spinaq me fara pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastroni spinaqin dhe priteni në copa mesatare.

2
Spinaq me fara pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni pak gjalpë në një tigan në nxehtësi mesatare-të lartë. Shtoni spinaq, kripë, piper, arremoskat dhe disa fara pishe.

3
Spinaq me fara pishe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuajeni spinaqin për 10 minuta. Vendoseni në një pjatë shërbyese dhe dekorojeni me fara pishe dhe rrush te thate.

Spinaq me fara pishe