Spicy Margarita - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Jam shumë e lumtur që po ndaj me ju këtë recetë Margarite. “Hands doën” është margarita ime e preferuar. Kjo ndoshta sepse është e pasur plot me aroma dhe shije prej: mangos, xhinxherit, lime-it dhe jalapeño(speca djegës). Është thjeshtë e përsosur!

Yields1 Serving
Prep Time5 minsTotal Time5 mins
Produktet kryesore
Për dekorin e gotës
1
Spicy Margarita - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni lëngun e mangos, copat e mangos dhe xhinxherin në një shaker koktejli. Përzieni mangon dhe xhinxherin së bashku derisa mango të bëhet pure

2
Spicy Margarita - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni tequila,lëng lime dhe jalapeños. Mbusheni shaker-in me akull dhe tundeni derisa të kombinohen përbërësit së bashku.

3
Spicy Margarita - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni kripën dhe specin djegës pluhur së bashku. Lyeni buzët e gotës, fillimisht me pak limon dhe më pas me përzierjen e pregatitur. Në fund, shtoni në gotë koktejlin e pregatitur . Sipër hidhni ujë të gazuar, nëse dëshironi. Shërbejeni me lime dhe feta jalapeños . Enjoy!

Category, Cuisine

Ingredients

Produktet kryesore
Për dekorin e gotës

Directions

1
Spicy Margarita - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni lëngun e mangos, copat e mangos dhe xhinxherin në një shaker koktejli. Përzieni mangon dhe xhinxherin së bashku derisa mango të bëhet pure

2
Spicy Margarita - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni tequila,lëng lime dhe jalapeños. Mbusheni shaker-in me akull dhe tundeni derisa të kombinohen përbërësit së bashku.

3
Spicy Margarita - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni kripën dhe specin djegës pluhur së bashku. Lyeni buzët e gotës, fillimisht me pak limon dhe më pas me përzierjen e pregatitur. Në fund, shtoni në gotë koktejlin e pregatitur . Sipër hidhni ujë të gazuar, nëse dëshironi. Shërbejeni me lime dhe feta jalapeños . Enjoy!

Spicy Margarita