Spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Do ta dashuroni spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule dhe kjo recetë e thjeshtë, e kuruar nga kuzhinier nuk do tju zhgënjeje kurre.

Spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me vaj ulliri vendoseni të skuqet patëllxhani. Shtoni hudhrën, pak kripë dhe përziejeni mirë.

2
Spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj në një tigan tjetër skuqni gjoksin e pulës. Shtoni rukola, domate dhe borzilok. Rregulloni përsëri me disa kripë, piper dhe hudhër të grirë.

3
Spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni patëllxhanët që keni bërë pak më herët dhe përzieni mirë. Vendosni të zieni spagetët dhe shtoni në tigan.

4
Spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule

Bëni një trazim të mirë, shërbejeni me mocarela në tre feta. Në fund mund të vendosni edhe 1 fletë borziloku për dekor.

Category, Cooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me vaj ulliri vendoseni të skuqet patëllxhani. Shtoni hudhrën, pak kripë dhe përziejeni mirë.

2
Spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pastaj në një tigan tjetër skuqni gjoksin e pulës. Shtoni rukola, domate dhe borzilok. Rregulloni përsëri me disa kripë, piper dhe hudhër të grirë.

3
Spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni patëllxhanët që keni bërë pak më herët dhe përzieni mirë. Vendosni të zieni spagetët dhe shtoni në tigan.

4
Spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule

Bëni një trazim të mirë, shërbejeni me mocarela në tre feta. Në fund mund të vendosni edhe 1 fletë borziloku për dekor.

Spaghetti me patëllxhanë dhe gjoks pule