Spageti me bacon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Spageti me bacon per tua gatuar shpejt e shpejt femijeve te cilet vijne nga shkolla.

Spageti me bacon
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time12 minsTotal Time22 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Spageti me bacon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni spageti në një tenxhere të vluar. Ndërsa zjeni, në një tigan, vendosni pak vaj ulliri dhe gatuani hudhrën, proshutën dhe trazojini mirë.

2
Spageti me bacon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pas 5 minutash shtoni verë të bardhë dhe salcë domate. Përziejeni mirë, shtoni pak kripë dhe piper.

3
Spageti me bacon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni makaronat e ziera. Përziejini mirë. Në fund e shërbeni të ngrohtë në një pjatë. Sipër shtoni pak djathë të grirë dhe një gjethe borziloku.

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Spageti me bacon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni spageti në një tenxhere të vluar. Ndërsa zjeni, në një tigan, vendosni pak vaj ulliri dhe gatuani hudhrën, proshutën dhe trazojini mirë.

2
Spageti me bacon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pas 5 minutash shtoni verë të bardhë dhe salcë domate. Përziejeni mirë, shtoni pak kripë dhe piper.

3
Spageti me bacon - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tani shtoni makaronat e ziera. Përziejini mirë. Në fund e shërbeni të ngrohtë në një pjatë. Sipër shtoni pak djathë të grirë dhe një gjethe borziloku.

Spageti me bacon