The Hermione Granger Cocktail - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Po sjell përsëri koktejet me tematikë Harry Potter. Nëse na keni ndjekur për një kohë, e dini se unë jam një adhuruese e koktejleve vjeshtorë, të frymëzuara nga Harry Potter. Koktejli për sot quhet, Hermione Granger Cocktail. Mjedra të freskëta dhe reçel i ëmbël me mjedër, të përziera së bashku me rozmarinë, limon, uthull molle, vodka dhe ujë të gazuar. Kjo krijon një koktej të thjeshtë dhe të shpejtë. Mos harroni të lyeni buzët e gotës me një përzierje të petaleve të trëndafilit, me lëkurën e limonit dhe me sheqer është prekja e përsosur e ëmbël që i lë të gjithë të dëshirojnë më shumë. që i lë të gjithë të dëshirojnë më shumë.

Yields1 Serving
Prep Time5 minsTotal Time5 mins
Produktet kryesore
Garniturë (opsionale)
1
cocktail

Lyejini buzët e gotës me një përzierje të lëkurës së limonit, sheqerit dhe petalet e trëndafilit. Më pas mbushini me akull.

2
cocktail

Në një shaker koktejli përzieni mjedrat, rozmarinën dhe lëngun e limonit, duke shtypur gjithçka për të lëshuar lëngjet. Shtoni uthullën e mollës, reçelin dhe vodkën. Mbushni me akull dhe tundeni derisa të kombinohen.

3
cocktail

Kullojeni në gotën tuaj, shtoni ujë të gazuar dhe më pas përzieni. Shtoni sipër një qershi dhe pija juaj është gati.

Category, Cuisine

Ingredients

Produktet kryesore
Garniturë (opsionale)

Directions

1
cocktail

Lyejini buzët e gotës me një përzierje të lëkurës së limonit, sheqerit dhe petalet e trëndafilit. Më pas mbushini me akull.

2
cocktail

Në një shaker koktejli përzieni mjedrat, rozmarinën dhe lëngun e limonit, duke shtypur gjithçka për të lëshuar lëngjet. Shtoni uthullën e mollës, reçelin dhe vodkën. Mbushni me akull dhe tundeni derisa të kombinohen.

3
cocktail

Kullojeni në gotën tuaj, shtoni ujë të gazuar dhe më pas përzieni. Shtoni sipër një qershi dhe pija juaj është gati.

The Hermione Granger Cocktail