Shishqebap pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Ka shumë receta për të pregatitur shishqebap pule. Sot do tju sjell një recetë plot me erëza që do ti falin pjatës suaj një aromë dhe shije të ëmbël, të pasur dhe thjeshtë të parezistueshme. Kalojmë tek receta pa humbur kohë.

Yields7 Servings
Prep Time20 minsCook Time24 minsTotal Time4 hrs 44 mins
Produktet kryesore
1
Shishqebap pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht preni filetot në copa të vogla dhe hidhini në një tas.

2
Shishqebap pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një blender shtoni të gjithë përbërësit e tjerë dhe punojini derisa të formohet një salcë.

3
Shishqebap pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidheni salcën sipër filetove dhe përziejini mirë. Lëreni mënjan fileton të marinohet në frigoriferë për 4-5 orë.( më tepër rekomandojë ta lini gjithë natën në frigoriferë).

4
Shishqebap pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni në shkopinjt nga 5-6 copa filetoje. Piqni filetot në një tigan tip grile, me shumë pak vaj ulliri të shtuar. Mund ti shërbeni të shoqëruara me salca të ndryshme. Ju bëftë mirë !

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Shishqebap pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht preni filetot në copa të vogla dhe hidhini në një tas.

2
Shishqebap pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një blender shtoni të gjithë përbërësit e tjerë dhe punojini derisa të formohet një salcë.

3
Shishqebap pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidheni salcën sipër filetove dhe përziejini mirë. Lëreni mënjan fileton të marinohet në frigoriferë për 4-5 orë.( më tepër rekomandojë ta lini gjithë natën në frigoriferë).

4
Shishqebap pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni në shkopinjt nga 5-6 copa filetoje. Piqni filetot në një tigan tip grile, me shumë pak vaj ulliri të shtuar. Mund ti shërbeni të shoqëruara me salca të ndryshme. Ju bëftë mirë !

Shishqebap pule