Sallatë mikse me dardhë, hurma arabie dhe gështenjë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Sallatat mikes gjenden lehtësisht në vendin tonë dhe me kosto mjaft të ulët. Mjafton vetëm një sallatë mikes dhe disa përbërës shtesë dhe në fare pak kohë ju do të krijoni një pjatë mjaft të shijshme. Uroj ta provoni!

Yields4 Servings
Prep Time10 minsTotal Time10 mins
Produktet kryesore
1
Sallatë mikse me dardhë, hurma arabie dhe gështenjë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni qepën, xhinxherin, uthullën dhe vajin në një tas të vogël. Lërini mënjanë rreth 20 minuta.

2
Sallatë mikse me dardhë, hurma arabie dhe gështenjë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të madh hidhni sallatën, hurmat, dardhët, gështenjat dhe shtoni kripë dhe piper të zi dhe përziejini. Para se të shtoni salcën e pregatitur, fillimisht përziejini mirë dhe shtojeni në sallatë. Sallata juaj është gati!

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Sallatë mikse me dardhë, hurma arabie dhe gështenjë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni qepën, xhinxherin, uthullën dhe vajin në një tas të vogël. Lërini mënjanë rreth 20 minuta.

2
Sallatë mikse me dardhë, hurma arabie dhe gështenjë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të madh hidhni sallatën, hurmat, dardhët, gështenjat dhe shtoni kripë dhe piper të zi dhe përziejini. Para se të shtoni salcën e pregatitur, fillimisht përziejini mirë dhe shtojeni në sallatë. Sallata juaj është gati!

Sallatë mikse me dardhë, hurma arabie dhe gështenjë