Sallatë me spinaq kivi dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Familja ime e adhuron kete sallatë me spinaq kivi dhe luleshtrydhe. Kombinimi i aromave është i jashtëzakonshëm. Spinaqi, luleshtrydhet, kivit dhe bajamet janë të mbuluara me një salcë të shijshme.

sallatë me spinaq kivi dhe luleshtrydhe
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Sallatë me spinaq kivi dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të madh, bashkoni spinaqin, luleshtrydhet, kivin dhe bajamet.

2
Sallatë me spinaq kivi dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni përbërësit e mbetur në një blender për rreth 10 sekonda derisa të emulsohen.

3
sallatë me spinaq kivi dhe luleshtrydhe

Hidhni sallatë pak para se ta shërbeni, ose hidhni sipër pjatave individuale sipas dëshirës.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Sallatë me spinaq kivi dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të madh, bashkoni spinaqin, luleshtrydhet, kivin dhe bajamet.

2
Sallatë me spinaq kivi dhe luleshtrydhe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni përbërësit e mbetur në një blender për rreth 10 sekonda derisa të emulsohen.

3
sallatë me spinaq kivi dhe luleshtrydhe

Hidhni sallatë pak para se ta shërbeni, ose hidhni sipër pjatave individuale sipas dëshirës.

Sallatë me spinaq kivi dhe luleshtrydhe