Sallatë me rukola, mozzarella, proshutë dhe fiq - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Një recetë shumë e shpejtë dhe e lehtë për tu pregatitur. Sallata me rukola, mozzarella, proshutë dhe fiq ka një shije fantastike. Shija e kripur e proshutës dhe shija e ëmbël e fiqve, kombinohen mjaft mirë me njëra-tjetrën. Shtoni pak mozzarella të freskët, rukola dhe salcë balsamike dhe kjo sallatë do t'ju bëjë të ndiheni të lumtur në cdo kafshatë.

Yields1 Serving
Prep Time10 minsTotal Time10 mins
Produktet kryesore
Për salcën
Për sallatën
1
sallate

Fillimisht pregatisni salcën. Kombinoni në një tas vajin, uthullën balsamike, lëngun e limonit, kripën dhe piperin dhe përziejini.

2
sallate

Më pas, vendosim rukolën në një pjatë të madhe, sipër hidhini proshutën, mozzrella-ën, borzilokun dhe fiqt. Shtoni salcën, përziejini dhe sallata juaj është gati.

Ingredients

Produktet kryesore
Për salcën
Për sallatën

Directions

1
sallate

Fillimisht pregatisni salcën. Kombinoni në një tas vajin, uthullën balsamike, lëngun e limonit, kripën dhe piperin dhe përziejini.

2
sallate

Më pas, vendosim rukolën në një pjatë të madhe, sipër hidhini proshutën, mozzrella-ën, borzilokun dhe fiqt. Shtoni salcën, përziejini dhe sallata juaj është gati.

Sallatë me rukola, mozzarella, proshutë dhe fiq