Sallatë me patate dhe erëza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Sallata jonë me patate është e mbushur me aromë dhe shije fantastike, kjo falë një salce të thjeshtë me vaj ulliri, shumë erëza të freskëta dhe limon. Unë preferojmë të përdorë patate të vogla (nganjëherë të etiketuara Patate të reja). Shpresojë ta provoni!

Yields5 Servings
Prep Time15 minsCook Time20 minsTotal Time35 mins
Produktet kryesore
Për salcën
1
Sallatë me patate dhe erëza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni patatet dhe pak kripë në një tenxhere të madhe, të cilën e keni mbushur me ujë, dhe lërini të ziejnë.

2
Sallatë me patate dhe erëza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë që patatet ziejn, pregatisni përbërësitë e tjerë. Fillimisht përzieni në një tasë mustardën, vajin e ullirit, uthullën, lëngun e limonit, lëkurën e limonit, kripën dhe piperin.Shtoni sipër patateve të ziera salcën e pregatitur. Më pas lani dhe preni sa më hollë të gjitha erëzat.

3
Sallatë me patate dhe erëza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Më pas lani dhe preni sa më hollë të gjitha erëzat dhe shtojini sipër patateve. Përziejini dhe shërbejeni të ftohtë.

Ingredients

Produktet kryesore
Për salcën

Directions

1
Sallatë me patate dhe erëza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni patatet dhe pak kripë në një tenxhere të madhe, të cilën e keni mbushur me ujë, dhe lërini të ziejnë.

2
Sallatë me patate dhe erëza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndërkohë që patatet ziejn, pregatisni përbërësitë e tjerë. Fillimisht përzieni në një tasë mustardën, vajin e ullirit, uthullën, lëngun e limonit, lëkurën e limonit, kripën dhe piperin.Shtoni sipër patateve të ziera salcën e pregatitur. Më pas lani dhe preni sa më hollë të gjitha erëzat.

3
Sallatë me patate dhe erëza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Më pas lani dhe preni sa më hollë të gjitha erëzat dhe shtojini sipër patateve. Përziejini dhe shërbejeni të ftohtë.

Sallatë me patate dhe erëza