Sallate me Panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Sallata më e mirë e panxharit ka djathë dhie dhe një vinaigretë portokalli-balsamike. Eshte thjeshtë për t’u bërë, dhe e shijshme!

Sallate me Panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time2 minsTotal Time17 mins
Perberesit
Perberesit Per Salcen
1
Sallate me Panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni panxharët ne ujë të vluar me kapak të vendosur. Lerini panxharët derisa të zbuten, 15 Minuta. Kur të jene zier, vendosini në frigorifer.

2
Sallate me Panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Bëni salcën duke bashkuar lëngun e portokallit, uthullën balsamike, vajin e ullirit, sheqerin (opsional) dhe kripën në një enë të vogël dhe tundeni.

3
Sallate me Panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shpëlajeni sallatën , thajeni bashkojini në një tas. Sipër hidhni panxhar të ftohur dhe djathë dhie të thërrmuar. Hidheni mbi sallatë salcen pak para se ta shërbeni.

Ingredients

Perberesit
Perberesit Per Salcen

Directions

1
Sallate me Panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni panxharët ne ujë të vluar me kapak të vendosur. Lerini panxharët derisa të zbuten, 15 Minuta. Kur të jene zier, vendosini në frigorifer.

2
Sallate me Panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Bëni salcën duke bashkuar lëngun e portokallit, uthullën balsamike, vajin e ullirit, sheqerin (opsional) dhe kripën në një enë të vogël dhe tundeni.

3
Sallate me Panxhar - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shpëlajeni sallatën , thajeni bashkojini në një tas. Sipër hidhni panxhar të ftohur dhe djathë dhie të thërrmuar. Hidheni mbi sallatë salcen pak para se ta shërbeni.

Sallate me Panxhar