Sallate me panxhar rukola dhe veze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Sallate me panxhar rukola dhe veze per nje vere te fresket dhe shume te shendetshme.

Sallate me panxhar rukola dhe veze
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Sallate me panxhar rukola dhe veze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Zieni vezën në enën me ujë. Prisni qepën e kuqe dhe panxharin e zier në copa.

2
Sallate me panxhar rukola dhe veze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni përbërësit në një tas të madh. Shtoni kastravec turshi, qepë të prerë, djathi dhe 80 gram djathë 'grana'. I përziejmë mirë, shtojmë kripë, piper dhe pak vaj ulliri.

3
Sallate me panxhar rukola dhe veze

Vendosni sallatën në një pjatë dhe shtoni sipër vezën e zier. Shtoni farat e pishës dhe pak vaj ulliri.

Category, CuisineCooking MethodDiet

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Sallate me panxhar rukola dhe veze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Zieni vezën në enën me ujë. Prisni qepën e kuqe dhe panxharin e zier në copa.

2
Sallate me panxhar rukola dhe veze - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Hidhni përbërësit në një tas të madh. Shtoni kastravec turshi, qepë të prerë, djathi dhe 80 gram djathë 'grana'. I përziejmë mirë, shtojmë kripë, piper dhe pak vaj ulliri.

3
Sallate me panxhar rukola dhe veze

Vendosni sallatën në një pjatë dhe shtoni sipër vezën e zier. Shtoni farat e pishës dhe pak vaj ulliri.

Sallate me panxhar rukola dhe veze