Sallate Me Makarona - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Sallata klasike e ftohtë italiane e makaronave me një salcë në shtëpi është pjata e përsosur.

Sallate Me Makarona - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields4 Servings
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Perberesit
Salca Per Sallaten
Pergatitja
1
Sallate Me Makarona - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuani makaronat. Kullojini dhe lerini makaronat të ftohen.

2
Sallate Me Makarona - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë të madhe përzierjeje, bëni salcën tuaj duke trazuar së bashku vaj ulliri, uthull, lëng limoni, erëza italiane, sheqer, pluhur hudhre dhe spec të kuq.

3
Sallate Me Makarona - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makarona të gatuara me salcën italiane. Hidhni me domate, mocarela, ullinj, mini peperonis dhe qepë. Mbuloni tasin me mbështjellës plastik dhe futeni në frigorifer për 1 orë përpara se ta shërbeni.

Ingredients

Perberesit
Salca Per Sallaten

Directions

Pergatitja
1
Sallate Me Makarona - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gatuani makaronat. Kullojini dhe lerini makaronat të ftohen.

2
Sallate Me Makarona - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një enë të madhe përzierjeje, bëni salcën tuaj duke trazuar së bashku vaj ulliri, uthull, lëng limoni, erëza italiane, sheqer, pluhur hudhre dhe spec të kuq.

3
Sallate Me Makarona - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni makarona të gatuara me salcën italiane. Hidhni me domate, mocarela, ullinj, mini peperonis dhe qepë. Mbuloni tasin me mbështjellës plastik dhe futeni në frigorifer për 1 orë përpara se ta shërbeni.

Sallate Me Makarona