Sallatë me kuinoa - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Kjo recetë është e duhura për një vakt dreke, kur dëshironi të pregatisni dicka të shpejtë dhe mos lodheni. Salla me kuinoa përmban disa përbërës, si pula, misrat e konservuar, fasulet e konservuara, ullinjt, të cilës i falin pjatës shumë shije. Uroj ta provoni!

Yields4 Servings
Prep Time15 minsCook Time15 minsTotal Time30 mins
Produktet kryesore
Për kuinoan
Për sallatën
1
Sallatë me kuinoa - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht lëreni kuinoat 2-3 minuta në ujë, më pas shpërlajeni, kullojeni dhe hidheni në një tenxhere ku do të shtoni ujin, kripë, vaji e ullirit dhe do ta vendosni në zjarr mesatar të ziejë.

2
Sallatë me kuinoa - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi kuinoa është zierë, hidheni në një tas dhe shtoni në të, të gjithë përbërësit e sallatë, fileton e pulës, qepën, misrat, fasulet, ullinjt, qepën, hudhrat, domatet, specin jeshilë dhe majdanozin. Marinoni me kripë, piper të zi, vaj ulliri dhe lëng limoni dhe sallata juaj është gati. Ju bëftë mirë!

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Produktet kryesore
Për kuinoan
Për sallatën

Directions

1
Sallatë me kuinoa - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht lëreni kuinoat 2-3 minuta në ujë, më pas shpërlajeni, kullojeni dhe hidheni në një tenxhere ku do të shtoni ujin, kripë, vaji e ullirit dhe do ta vendosni në zjarr mesatar të ziejë.

2
Sallatë me kuinoa - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi kuinoa është zierë, hidheni në një tas dhe shtoni në të, të gjithë përbërësit e sallatë, fileton e pulës, qepën, misrat, fasulet, ullinjt, qepën, hudhrat, domatet, specin jeshilë dhe majdanozin. Marinoni me kripë, piper të zi, vaj ulliri dhe lëng limoni dhe sallata juaj është gati. Ju bëftë mirë!

Sallatë me kuinoa