Sallate Me Kastravec - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo recetë e lehtë është një recetë e preferuar për familjen, të cilën njerëzit e kanë shijuar për mosha. Kastravecat dhe qepët e prera hollë hidhen në një vinagretë të ëmbël dhe të butë për një pjatë shoqeruese klasike.

Sallate Me Kastravec - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time2 minsTotal Time7 mins
Perberesit
1
Sallate Me Kastravec - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi te keni lare kastravecat pritini ne feta te holla dhe vendosini ne nje tas.

2
Sallate Me Kastravec - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kastravecat i kriposni me kripë në një enë të madhe dhe lërini 60 Minuta. Kulloni lëngjet e kastravecit.

3
Sallate Me Kastravec - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni qepen dhe koperen. Në një tenxhere të vogël , hidhni uthull të bardhë dhe ujë dhe përzieni sheqer derisa të tretet dhe lëngu të bëhet i pastër, 5 Minuta ne zjarr.

Hiqeni nga zjarri dhe hidheni tek sallata.

4
Sallate Me Kastravec - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Servireni dhe shijojeni.

Ingredients

Perberesit

Directions

1
Sallate Me Kastravec - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi te keni lare kastravecat pritini ne feta te holla dhe vendosini ne nje tas.

2
Sallate Me Kastravec - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kastravecat i kriposni me kripë në një enë të madhe dhe lërini 60 Minuta. Kulloni lëngjet e kastravecit.

3
Sallate Me Kastravec - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni qepen dhe koperen. Në një tenxhere të vogël , hidhni uthull të bardhë dhe ujë dhe përzieni sheqer derisa të tretet dhe lëngu të bëhet i pastër, 5 Minuta ne zjarr.

Hiqeni nga zjarri dhe hidheni tek sallata.

4
Sallate Me Kastravec - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Servireni dhe shijojeni.

Sallate Me Kastravec