Sallatë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo sallatë me hikerr e shëndetshme dhe e përzemërt dhe e lehtë mund të zëvendësojë darkën tuaj.

Sallatë me hikërr
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Sallatë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me vaj ulliri, kaurdisni se bashku hudhrën, karrotat dhe kungujt.

2
Sallatë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas shtoni hikërren, ujin dhe i lini të qëndrojnë për disa orë, derisa te zbuten.

3
Sallatë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni qiqrrat pasi të jenë zbutur. Tani shtoni perimet që keni kaurdisur. Trazojini mirë dhe shtoni kaperi.

4
Sallatë me hikërr

Vazhdoni të perzieni dhe shtoni kripë, tumernik, piper të kuq dhe borzilokun. Në fund servireni në pjatë sipas deshires tuaj mund te shtoni pak djathe dhe disa kokrra shege dhe shijojeni.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Sallatë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me vaj ulliri, kaurdisni se bashku hudhrën, karrotat dhe kungujt.

2
Sallatë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas shtoni hikërren, ujin dhe i lini të qëndrojnë për disa orë, derisa te zbuten.

3
Sallatë me hikërr - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni qiqrrat pasi të jenë zbutur. Tani shtoni perimet që keni kaurdisur. Trazojini mirë dhe shtoni kaperi.

4
Sallatë me hikërr

Vazhdoni të perzieni dhe shtoni kripë, tumernik, piper të kuq dhe borzilokun. Në fund servireni në pjatë sipas deshires tuaj mund te shtoni pak djathe dhe disa kokrra shege dhe shijojeni.

Sallatë me hikërr