Sallatë me fruta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Ditët e nxehta gjatë kësaj vere kanë qënë të shumta dhe një ndër pjatat qëkam pregatitur më shpesh është sallata me fruta dhe kos. Një pjatë shumë e fresktë, plot me shije, e lehtë për tu pregatitur dhe më e rëndësishmja plot me vitamina dhe benefite për organizmin. Mjafton të zgjidhni disa nga frutat që ju pëlqeni, ti përzieni me kos, sheqer dhe limon, dhe sallata juaj është gati. Nëse dëshironi mund të përdorni edhe kos frutash për më shumë shije, ose të zëvendësoni sheqerin me mjaltin. Uroj ta provoni!

Yields6 Servings
Prep Time10 minsTotal Time10 mins
Produktet kryesore
1
Sallatë me fruta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht pregatisni gjithë përbërësit. Preni frutat në copa të vogla dhe lërini mënjanë.

2
Sallatë me fruta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas hidhni kosi, sheqerin sipas dëshirës suaj dhe pak lëng limoni. Përziejini mirë derisa sheqeri të tretet(Nëse është e nevojshme shtoni edhe pak lëng limoni). Më pas shtoni në tas frutat, kanellë, karafilin, përziejini dhe shërbejini. Ju bëftë mirë!

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Sallatë me fruta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht pregatisni gjithë përbërësit. Preni frutat në copa të vogla dhe lërini mënjanë.

2
Sallatë me fruta - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas hidhni kosi, sheqerin sipas dëshirës suaj dhe pak lëng limoni. Përziejini mirë derisa sheqeri të tretet(Nëse është e nevojshme shtoni edhe pak lëng limoni). Më pas shtoni në tas frutat, kanellë, karafilin, përziejini dhe shërbejini. Ju bëftë mirë!

Sallatë me fruta