Sallatë me finok, ullinj dhe bajame të pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Sallata me finok, ullinj dhe bajame të pjekura është një pjatë mjaft e lehtë dhe shumë e shpejtë për tu pregatitur. Një recetë e duhur për ditët e nxehta të verës. Mos harroni të më lini komentet tuaja rreth recetës.

Yields2 Servings
Prep Time10 minsTotal Time10 mins
Produktet kryesore
1
Sallatë me finok, ullinj dhe bajame të pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni bajamet dhe vendosini në një tigan të piqen me pak vaj ulliri, rreth 4-5 minuta.

2
Sallatë me finok, ullinj dhe bajame të pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni sa më imët finokun. Në një tas hidhni finokun, me majdanoz, bajamet e pjekura dhe ullinjt. Shtoni kripë dhe piper dhe përziejini.

3
Sallatë me finok, ullinj dhe bajame të pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas tjetër shtoni lëngun e limonit, vaj ulliri dhe portokallin e prerë në copa të vogla. Përziejini mirë së bashku. Shtojeni këtë përzierje sipër sallatës, përziejini përsëri dhe sallata juaj është gati. Enjoy!

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Sallatë me finok, ullinj dhe bajame të pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni bajamet dhe vendosini në një tigan të piqen me pak vaj ulliri, rreth 4-5 minuta.

2
Sallatë me finok, ullinj dhe bajame të pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni sa më imët finokun. Në një tas hidhni finokun, me majdanoz, bajamet e pjekura dhe ullinjt. Shtoni kripë dhe piper dhe përziejini.

3
Sallatë me finok, ullinj dhe bajame të pjekura - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas tjetër shtoni lëngun e limonit, vaj ulliri dhe portokallin e prerë në copa të vogla. Përziejini mirë së bashku. Shtojeni këtë përzierje sipër sallatës, përziejini përsëri dhe sallata juaj është gati. Enjoy!

Sallatë me finok, ullinj dhe bajame të pjekura