Sallate Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Kjo recetë me brokoli është kaq freskuese, e lehtë për t’u bërë dhe shumë e shijshme. Kjo sallatë brokoli është e përkryer për dreken e familjes dhe miqve. Ju mund të ndryshoni dhe të shtoni në këtë sallatë çdo arrë që ju pëlqen, cilat fara ju pëlqen, çdo ëmbëlsues që ju pëlqen, ju mund të shtoni edhe djathë ose proshutë dhe ajo ende del e shijshme

Sallate Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
Per Sallaten
Salca Per Sallaten
1
Sallate Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lani brokolin, më pas grijeni në copa të vogla, më pas grijeni qepën e kuqe, mollën dhe arrat. Arrat kalojini pak ne tigan per nje skuqje te lehte.

2
Sallate Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të madh bashkoni brokoli të copëtuar, mollë të copëtuar, qepë të kuqe të copëtuar, boronicë të thatë, arren e skuqur dhe fara luledielli. Në një tas të veçantë tundni majonezë, salcë kosi, lëng limoni, mjaltë, kripë dhe piper. Shtoni salcën në sallatë dhe lereni te marinohet.

3
Sallate Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Servireni dhe shijojeni.

Ingredients

Per Sallaten
Salca Per Sallaten

Directions

1
Sallate Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Lani brokolin, më pas grijeni në copa të vogla, më pas grijeni qepën e kuqe, mollën dhe arrat. Arrat kalojini pak ne tigan per nje skuqje te lehte.

2
Sallate Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas të madh bashkoni brokoli të copëtuar, mollë të copëtuar, qepë të kuqe të copëtuar, boronicë të thatë, arren e skuqur dhe fara luledielli. Në një tas të veçantë tundni majonezë, salcë kosi, lëng limoni, mjaltë, kripë dhe piper. Shtoni salcën në sallatë dhe lereni te marinohet.

3
Sallate Me Brokoli - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Servireni dhe shijojeni.

Sallate Me Brokoli